יום רביעי, 1 ביולי 2009

טיפים לשיפור השליטה בכדור ביד החלשה

אחת הבעיות הבולטות של שחקנים צעירים, ובמיוחד הצעיר הישראלי, היא השליטה בכדור ביד החלשה. קשה לשים את היד על האשם בכך שיש שחקנים שמגיעים לגילאי נוער, בלי יכולת לקלוע ביד החלשה, ניתן להאשים גם את המאמנים בגילאים הקטנים שלא משקיעים במיומנות החשובה הזאת זמן ניכר, וגם את השחקן הישראלי הממוצע והעצלן שלא מחליט לעבוד על עצמו ולפתח את היד החלשה, שתעלה את המשחק שלו בכמה רמות.

יצא לי כבר לקבל מספר אימיילים משחקנים צעירים עם בקשה לטיפים לשיפור השליטה בכדור ביד החלשה, התשובה שלי לרוב התבססה על "להסתובב כמה שיותר עם כדור מחוץ לבית ולהקפיץ כדור טניס בתוך הבית", טיפים יעילים אך קצת ישנים ומשעממים, לאחרונה נתקלתי במספר טיפים של מאמנת מונטנה סטייט, טריסיה בינפורד, שמראים על קצת חשיבה מחוץ לקופסא בתחום הזה.

  • כל דבר שאתם אוכלים מעכשיו, איכלו עם היד החלשה. המיומנות יותר חשובה מהתמונה הגדולה. המלצה: אל תקחו את חברתכם לדייט במסעדה סינית.
  • טפסו על הרים - טיפוס הרים מחזק את הזרועות ומשפיע באופן ישיר על יכולות הכדרור, מסירה והריבאונד.
  • מצאו מגרש טניס, תגיעו עם כדורסל ותכוונו אותו לתוך העיגולים בקיר למשך שעה. העבודה תשפר באופן כללי את היכולות כרכז, גם יכולת הכדרור וגם יכולת המסירה.נסו לזרוק את הכדור כמה שיותר חזק.
  • תעשו חיים - כדי לקחת את עצמכם לרמה הבאה, אתם צריכים לדעת להנות מזה, להיות יצירתיים וחרוצים, רק עבודה קשה יותר ויעילה יותר - יהפכו אתכם לשחקנים טובים יותר מהאחרים.

שליטה בכדור ב2 ידיים מקנה לשחקן יתרום עצום ומקנה לו מספר רב של אופציות חדשות. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא הבחירה הראשונה בדראפט 2007, גרג אודן שבר את פרק כף היד הימני שלו, עבד בזמן הפציעה עם היד שמאל, והתוצאה נראתה על המגרשים עם שחקן שלם יותר ומגוון תנועות חדשות שסייעה בריצה הטובה של מכללתו, אוהיו סטייט.

אין תגובות: